Darbo skelbimai Latvijoje

Domina karjeros galimybės ir geresnis uždarbis? Tuomet darbas Latvijoje gali būti geras pasirinkimas!

Nors minimalus atlyginimas Latvijoje yra mažesnis nei Lietuvoje, vidutinis atlyginimis yra didesnis. Todėl, jei norite įgyti darbo patirties užsienyje ir uždirbti daugiau, tuomet gali būti, jog Latvija yra tinkantis pasirinkimas. Pasirinkti Latviją verta. Nors atlyginimai ne visada motyvuojantys, gyvenant Latvijoje galima lengvai taupyti. Būsto nuoma yra nebrangi, prekės ir paslaugos pigios, jei taupiai gyvensite, išleisite tik dalį atlyginimo ir galėsite taupyti.

Darbas Latvijoje vertas dėmesio, tačiau kaip jį gauti?

 

Darbas Latvijoje

Darbas Latvijoje

 

Jei nusprendėte, jog norite dirbti Latvijoje, tuomet verta pagalvoti, ar turite tam galimybę. Prieš ieškant darbo, pagalvokite, ar bus lengva susikalbėti su latviais. Jei visiškai nemokate latvių kalbos, nereikėtų atsisakyti minties dirbti Latvijoje. Lietuvoje taip pat yra nemažai užsieniečių, kurie visiškai nemoka lietuvių kalbos, tačiau jie puikiai įsilieja į visuomenę ir turi gerai apmokamus darbus. Jei norite rasti darbą Latvijoje, Jums reikia mokėti tik anglų arba rusų kalbą. Visgi, jei norėsite gyventi Latvijoje daugiau nei kelis metus ir gauti geresnes pareigas, tuomet greičiausiai yra verta pradėti mokytis latvių kalbos. Norint gauti darbą, reikia ne tik mokėti susikalbėti, bet ir turėti ką pasiūlyti darbdaviui. Jei neturite išsilavinimo, darbo patirties, tuomet gali būti, jog darbą rasite nelengvai. Latvijoje nedarbingumo lygis yra 17%. Lygiai toks pat kaip ir Lietuvoje. Todėl, norint gauti darbą, reikia pasistengti sužavėti darbdavį. Kaip tai padaryti? Pasinaudokite keliais patarimais:

Koreguokite gyvenimo aprašymą pagal darbo skelbimą ir įmonę, kurią pasirinkote. Jei turite vieną gyvenimo aprašymą ir jį siunčiate visur, kur tik randate laisvą darbo vietą. Tuomet nenuostabu, jog darbdaviai nesusisiekia su Jumis. Jei norite rasti darbą, turite pasistengti. Atidžiai peržiūrėkite darbo skelbimą, pasidomėkite įmone ir tuomet pakoreguokite gyvenimo aprašymą.

Siųsti reikia ne tik gyvenimo aprašymą, bet ir motyvacinį laišką. Neretai daroma žmonių klaida yra ta, jog jie arba nerašo motyvacinio laiško, arba parašo nesistengdami. Norite gauti darbą, tačiau nesivarginate, jog sužavėtumėte darbdavį? Jei norite gauti darbą, būtinai parašykite motyvacinį laišką. Jame papasakokite apie save, savo darbo patirtį, paminėkite, kodėl renkatės darbą Latvijoje. Norint, jog darbdavys susidomėtų, svarbu ne tik pasakoti apie save, bet ir apie jo įmonę. Parašykite, kodėl susidomėjote darbo pasiūlymų, kokią naudą galite suteikti įmonei.

Darbdaviui svarbu, jog darbuotojas būtų atsakingas ir patikimas. Gyvenimo aprašymas ir motyvacinis laiškas darbdaviui neparodys, jog būsite geras darbuotojas ir įvykdysite visus pažadus, duotus motyvaciniame laiške. Todėl verta pridėti rekomendacinį laišką. Samdant darbuotoją yra labai svarbu išsirinkti tokį, kuris darbus atliks gerai ir bus atsakingas. Rekomendacinis laiškas gali parodyti darbdaviui, jog būsite atsakingas darbuotojas ir nešite įmonei naudą.

Darbas Latvijoje gali būti puiki galimybė įgyti daugiau darbo patirties, todėl jį pasirinkti verta!