Darbo skelbimai Lenkijoje

Darbas Lenkijoje gali sudominti bet kurį. Nors prekių ir paslaugų kainos Lenkijoje yra itin nedidelės, atlyginimai panašūs kaip Lietuvoje. Lenkijoje yra siūlomi motyvuojantys atlyginimai, tačiau nebrangiai reikia mokėti už būsto nuomą, prekes, paslaugas. Todėl šioje šalyje gyventi gali būti tikrai gera. Jei sudomino ši šalis ir darbas Lenkijoje, tuomet pasinaudokite naudingais patarimais:

  • Darbo ieškokite dar būdami Lietuvoje. Pasitaiko, jog žmonės iš pradžių išvyksta į užsienį, o tik vėliau pradeda ieškoti darbo. Nors Lenkijoje yra nebrangios kainos, neturint darbo, išsilaikyti gali būti brangu. Todėl iš pradžių raskite darbą, o tik vėliau kraustykitės į pasirinktą šalį.
  • Mokėkite susikalbėti užsienio kalba. Susikalbėti lenkiškai moka ne kiekvienas lietuvis, kalba yra nelengva, todėl išmokti per kelias savaites ar net mėnesius gali būti sunku. Tačiau turite mokėti susikalbėti bent viena užsienio kalba. Lenkijoje galima susikalbėti ne tik lenkiškai, bet ir rusiškai bei angliškai.
  • Turėkite bent kelis pasirinkimus. Jei važiuojate į darbo pokalbį, pasirūpinkite, jog turėtumėte daugiau nei vieną. Šansas, jog darbdavys Jus pasirinks po darbo pokalbio yra nedidelis, kadangi į pokalbius kviečiami daugiau nei keli kandidatai. Todėl naudinga turėti kelis variantus.

 

Darbas Lenkijoje

Darbas Lenkijoje

 

Darbą Lenkijoje rasti gali būti nesudėtinga. Nedarbingumo lygis yra 13%, o tai šiek tiek mažiau nei Lietuvoje. Jei norite rasti darbo skelbimus, tuomet Eurodirbk.lt yra tinkama vieta. Radus darbo skelbimą yra svarbu neskubėti siųsti gyvenimo aprašymo.

Prieš siunčiant gyvenimo aprašymą, pakoreguokite jį. Pasitaiko, jog žmonės turi vieną gyvenimo aprašymą ir jį siunčia visiems. Jei norite, jog darbdavys atkreiptų į Jus dėmesį, pasistenkite, jog gyvenimo aprašymas išsiskirtų iš kitų. Atidžiai dar kartą perskaitykite darbo skelbimą, pasidomėkite apie įmonę, kurią pasirinkote. Tuomet pagalvokite, ko darbdavys ieško. Gyvenimo aprašymą pakoreguoti yra verta, tačiau persistengti nereikia. Neminėkite visų dalykų, kurie buvo paminėti darbo skelbime, gyvenimo aprašyme. Jei norite sulaukti darbdavio dėmesio, būkite atviri ir nuoširdūs.

Motyvacinis laiškas turi sudominti darbdavį. Žinote, kiek darbdaviai skiria laiko kandidatams? Vos keliolika sekundžių, kartais net mažiau. Todėl sudominti jį yra tikrai nelengva. Jei motyvaciniame laiške rašysite tik apie save, savo darbo patirtį, darbdaviui pasidarys nuobodu ir jis iš karto ims kitą motyvacinį laišką. Motyvaciniame laiške paminėkite, kodėl pasirinkote šią įmonę, kokios karjeros galimybės domina, kokią naudą galite suteikti įmonei. Darbdaviui bus įdomu skaityti apie savo įmonę, todėl verta apie tai rašyti. Darbdavys neturi laiko skaityti motyvacinių laiškų, kurie yra sudaryti iš kelių puslapių. Rašydami motyvacinį laišką, bandykite pateikti tik svarbią ir aktualią informaciją.

Kandidatuojant dėl darbo, nepamirškite pridėti rekomendacinio laiško. Darbdaviui svarbu, jog darbuotojas būtų atsakingas ir darbštus. Buvusio darbdavio rekomendacinis laiškas gali užtikrinti, jog Jums pasiūlyti darbo vietą yra verta.