Darbo skelbimai Norvegijoje

Apie darbą Norvegijoje turbūt yra pagalvojęs ne vienas lietuvis ar bet kurios kitos šalies gyventojas. Šioje šalyje vidutinis atlyginimas siekia šiek tiek daugiau nei 2 800 eurų. Darbas Norvegijoje yra puiki galimybė užsidirbti, tačiau naudinga žinoti kelis dalykus:

  • Buto nuoma su vienu miegamuoju kainuoja nuo 800 – 1 000 eurų, priklauso nuo pasirinkto miesto.
  • Maisto produktai, įvairios paslaugos kainuoja daug brangiau nei Lietuvoje.

 

Darbas Norvegijoje

Darbas Norvegijoje

 

Todėl, jei važiuojate užsidirbti į Norvegiją, turėsite išmokti taupyti. Norvegija yra brangi šalis. Nors yra siūlomi geri atlyginimai, netaupant, galima greitai išleisti gautą atlyginimą. Tačiau, atkreipkite dėmesį, jog Norvegija neišsiskiria iš kitų šalių. Jei šalyje siūlomi motyvuojantys atlyginimai, tuomet ir maisto produktai, paslaugos kainuoja brangiai. Tai visiškai įprasta. Jei esate taupus ir darbštus, darbas Norvegijoje yra geras pasirinkimas. Minimalus atlyginimas siekia apie 1 600 eurų, todėl sutaupyti tikrai galima. Norint sutaupyti, verta nuomoti ne butą, o kambarį. Verta taupyti ne tik nuomojant būstą, bet ir perkant maisto produktus, renkantis paslaugas.

Norvegijoje nedarbingumo lygis siekia vos 4%. Todėl lietuviai labai greitai randa darbą užsienyje. Jei ieškote valytojo darbo ar norite dirbti sandėliuose, fabrikuose, tuomet darbą rasite lengvai. Tačiau, jei ieškote darbo pagal turimą išsilavinimą, gali būti, jog užtruksite. Rasti gerai apmokamą darbą Norvegijoje, nemokant norvegų kalbos, gali būti nelengva. Tačiau verta atkreipti dėmesį, jog lietuviai Norvegijoje dirba ne tik fabrikuose. Norvegijoje gyvena nemažai lietuvių, dalis jų turi Norvegijoje verslus, dirba gydytojais ir kitus gerai apmokamus darbus. Žmonės, turintys išsilavinimą, Norvegijoje uždirba nuo 3 000 eurų iki 10 000 eurų ir net daugiau. Todėl, jei norite daug uždirbti ir gyventi laisvai, darbas Norvegijoje yra geras pasirinkimas!

Jei norite rasti darbą sandėliuose ar fabrike, tuomet būkite ramūs, darbą rasite per keletą dienų. Tačiau, jei norite rasti darbą pagal turimą išsilavinimą, verta pasinaudoti keliais patarimais:

Rašykite motyvacinį laišką. Jei norite rasti darbą pagal turimą išsilavinimą, turite nepamiršti, jog motyvacinis laiškas yra toks pat svarbus kaip ir gyvenimo aprašymas. Parašykite, kodėl renkatės darbą Norvegijoje, kokią naudą galite suteikti įmonei. Jei nemokate norvegų kalbos, paminėkite, jog esant poreikiui, galite išmokti.

Koreguokite gyvenimo aprašymą. Neretai pasitaiko, jog žmonės visiems darbdaviams siunčia tą patį gyvenimo aprašymą. Jei norite gauti darbo pasiūlymą, verta daugiau laiko skirti gyvenimo aprašymui. Atidžiai peržiūrėkite darbo skelbimą, pasidomėkite įmone. Pagalvokite, kokio darbuotojo darbdavys ieško ir pakoreguokite gyvenimo aprašymą.

Pridėkite rekomendacinį laišką. Darbdaviui yra svarbu rasti darbuotoją, kuris bus atsakingas ir darbštus. Rekomendacinis laiškas darbdaviui garantuoja, jog turėjote gerus santykius su buvusiu darbdaviu ir jis samdytų Jus vėl.

Jei darbdavį sudomino motyvacinis laiškas arba gyvenimo aprašymas, turbūt būsite pakviestas į darbo pokalbį ir galbūt darbas Norvegijoje bus pasiūlytas.