Darbo skelbimai Rumunijoje

Darbas Rumunijoje, kodėl verta dirbti Rumunijoje? Viena pagrindinių lengvatų yra tai, kad europos sąjungos piliečiams norintiems dirbti Rumunijoje nereikia turėti darbo leidimo. Europos sąjungos piliečiai turi pilną teisę gyventi ir dirbti Rumunijoje, o tai labai palengvina visi teisinei reglamentai.

Rumuniją taip pat verta rinktis dėl to, kad ši šalis yra viena iš sparčiausiai ekonomiškai besivystančių šalių europoje. Rumunija sparčiai tobulėja ir vis dažniau bei daugiau pritraukia užsienio specialistus ir sulaukia vis daugiau emigrantų. Rumunija vis dažniau sulaukia didelių kiekių tarptautinių darbuotojų ir investuotojų, tai kelia šalies ekonomika ir gerina gyventojų pragyvenimo lygį.

 

Darbas Rumunijoje

Darbas Rumunijoje

 

Pagrindinės sritys Rumunijoje yra žemės ūkis, žuvininkystė, pramonė bei paslaugos.Taip pat Rumunijoje yra labai stipri IT sritis kuri pritraukia labai daug specialistų iš kitų šalių.

Pragyvenimo lygis Rumunijoje yra pakankamai žemas, o darbo paklausa pakankamai didelė. Rumunija tai tokia šalis, kuri dar nėra apgulta perdėtiniu kiekiu emigrantų, todėl ten dirbti yra sudaromas labai patrauklios sąlygos ir galimybės. Ieškantys darbo ir nebijantys keliauti turėtų suklusti ir labai gerai apsvarstyti galimybę vykti į Rumuniją.

Rumunijoje vidutinis darbo atlyginimas gal ir nėra pats aukščiausias, bet jis turi tendenciją augti ir ypatingai IT srityje tai sėkmingai daro, tad visi ieškantys darbo šioje srityje turi puikią galimybę užsidirbti ir tobulėti.

Prieš vykstant į Rumuniją geriausią būtų, kad jau turėtumėte darbą. Didelės įmonės samdančios užsienio darbuotojus dažniausiai jais labai gerai pasirūpina. Suteikiama vieta gyventi ir net galimybė naudotis automobilio, visa tai dar labiau sumažina pragyvenimo išlaidas kurios ir taip labai nedidelės.

Darbas Rumunijoje kvalifikuotiems darbuotojams norintiems užsidirbti turi pakankamai aukštus reikalavimus. Darbinantis labai pravartu mokėti keletą užsienio kalbų labiausiai sužavėsite jei kalbėsite jų gimtaja kalba – rumunų. Labai paklausios kalbos Rumunijoje yra – anglų, prancūzų ir vokiečių, tad turint šių kalbų pradmenys arba kalbant laisvai bent viena kalba, jūsų šansai ženkliai aukštesni.

Darbo paieška Rumunijoje nėra sudėtinga nes yra pakankamai daug laisvų darbo vietų įvairiose srityse. Galima darbintis per įdarbinimo agentūrą iš Lietuvos arba ieškoti darbo savarankiškai internetu. Rumunijoje labiau priimta darbinti ir ieškoti darbo jėgos vietinių tarpe, tačiau vyriausybė koreguoja ir net kontroliuoja nusistovėjusius įpročius. Rumunijos vyriausybė skatina ir net reikalauja visas įmones skelbti apie laisvas darbo vietas internetiniuose portaluose, kad būtų kaip galima lengviau pritraukti užsieniečių darbuotojų. Darbo pasiūlymų rasite pačių įvairiausių ir labai platų pasirinkimą. Tikimasi, kad pritraukiant daugiau darbo jėgos bus galima paprasčiau pritraukti ir užsienio šalių investuotojus.

Rumunijoje taip pat prieglobstį randa ir statybų sektoriuje dirbantys darbuotojai. Paklausios darbo vietos yra ir nekvalifikuotų darbuotojų rinkoje. Pramoninės ir gamybinės įmonės ieško darbo jėgos. Labiausiai Rumunijos rinkoje trūksta itin kvalifikuotų specialistų IT srityje. Ši sritis ne tik pati stipriausia ir greičiausiai auganti Rumunijoje bet ir pati paklausiausia. Besikuriantys įvairūs startuoliai kuriantys naujas darbo vietas taip pat laukia atvykstančių žmonių galinčių dirbti. Daugybė laisvų darbo vietų ir žemas pragyvenimo lygis tikrai vilioja kiekvieną išbandyti savo jėgas Rumunijos rinkoje.