Darbo skelbimai Slovėnijoje

Noras pamatyti pasaulį, susipažinti su naujais žmonėmis, pamatyti naujų iki šiol niekur nematytų vaizdų ir svarbiausia užsidirbti pinigų, tokių svajonių ir siekių vedini jauni žmonės dažnai renkasi emigranto dalią ir išvyksta į visiškai svetimą šalį kurti geresnio savo gerbūvio.

Kad ir kaip viliotų užsienio šalių vaizdai ir noras jas aplankyti dažnai atsitrenkiame į finansinius nesklandumus. Darbas užsienyje tai lyg dviejų zuikių nušovimas vienu šūviu. Vienu metu galima susipažinti su užsienio šalimi, jos kraštovaizdžiu ir kultūra ir tuo pačiu metu užsidirbti pinigų pragyvenimui. Neretai užsienio šalyse pragyvenimo lygis ir darbo atlygis ženkliai skiriasi nuo to prie ko esame pripratę savo šalyje. Renkantis labai gerai išsivysčiusias ir ekonomiškai stiprias šalis nepamirškite, kad jose ne tik dirbsite, bet ir gyvensite. Ar mokėsite gyventi taip, kad sutaupytumėte? Ar darbo atlygis pakankamas oriam gyvenimui ir tikslų bei svajonių įgyvendinimui? O gal į užsienio šalį vykstate ne tik su tikslu kuo daugiau sutaupyti? Ar rasite darbą, kuris jus tenkintų?

 

Darbas Slovėnijoje

Darbas Slovėnijoje

 

Kaip Europos sąjungos piliečiai Lietuviai gauna daugiau privilegijų ir gali laisvai keliauti ir dirbti visose europos sąjungos šalyse. Ne Išimtis ir Slovėnija. Darbas Slovėnijoje Europos sąjungos piliečiams nėra niekaip trikdomas ar suvaržomas, atvykstantys darbuotojai turi tokias pačias teises kaip ir vietiniai gyventojai.

Slovėnija yra pakankamai gerai išsivysčiusi ir ekonomiškai stipri šalis, todėl vidutinis atlyginimas Slovėnijoje palyginti su Lietuva yra pakankamai aukštas. Slovėnijoje yra turtingiausia ekonomika iš visų slavų šalių. Darbo užmokesti priklauso nuo kvalifikacijos, gebėjimų ir srtities. Skirtingose srityse darbo užmokestis labai skirtingas ir smarkiai svyruoja. Valandinis vidutinis darbo užmokestis taip pat palyginti ganėtinai aukštas ir viliojantis atvykti. Darbo rinka Slovėnijoje pakankamai konkurencinga, bet perspektyvi. Pagrindinės, perspektyviausios ir populiariausios darbo šakos yra elektronika, metalo apdirbimas, logistika, turizmas, automobilių gamyba, medienos apdirbimas ir dar daug kitų populiarių sričių, kuriose reikia darbo jėgos. Pati didžiausia dalis dirbančiųjų vietinių ir atvykstančių užsienio gyventojų dirba pramonės sektoriuje. Darbas didelėse pramoninėse gamyklose prieinamas kiekvienam atvykstančiam neturinčiam kvalifikacijos ir norinčiam užsidirbti. Atvykeliai iš užsienio taip pat puikiai įsitraukia į verslo paslaugų sektorių, gamyboje bei automobilių gamybos srityje bei turizmo sektoriuje, bet populiariausia sritis vis tiek išlieka statybos. Darbas Slovėnijoje ir jo galimybės yra be galo plačios, tad darbo atras kiekvienas.

Kaip ir kiekvienoje šalyje didžiausios prošvaistės ir didžiausia darbo pasiūlymų koncentracija yra didžiosiuose miestose, o ypatingai šalies sostinėje. Liubliana tai Slovėnijos sostinė, kuri taip pat labai traukia darbuotojus iš užsienio. Aukšta gyvenimo kokybe, tvarka ir nuostabus grožis vilioja atvykti ir dirbti būtent į sostinę.Miestai plečiasi, o jų pašonėse vis dažniau atsidaro dar daugiau pramoninių gamyklų kuriančių naujas darbo vietas. Didžiųjų miestų žavesys tas, kad ne tik suteikia daugiau galimybių, bet ir galimybę užsidirbti ir išbandyti savo jėgas.

Pragyvenimo lygis Slovėnijoje nėra palyginti nei aukštas, nei labai žemas. Vidutinis pragyvenimo lygis leidžia tinkamai pasverti savo galimybes. Didžiausios išlaidos dirbant Slovėnijoje susideda iš išlaidų būstui ir maistui.