Kaip atrodys Lietuva 2080 metais? Ar mūsų valstybė nebus išnykusi? Gal čia gyvens tik 100 tūkst. gyventojų? Mažai kas užduoda klausimą, kaip gi atrodys Lietuvos Respublika po penkiasdešimties metų. Kuomet šiandieniniame pasaulyje viskas itin greitai keičiasi sunku prognozuoti, tačiau pabandykime. Jeigu Lietuvoje nevyks rimtų permainų, kardinalaus pasikeitimo tuomet prognozės yra liūdnos. Pirmiausia gyventojų skaičius sumažės iki minimumo, neliks darbingų žmonių. Jau dabar galima pastebėti, kaip ištuštėjo miestai, tai itin jaučiasi regionuose. Aišku, Vilniuje, Kaune dar kol kas yra gyventojų, tačiau judesys sumažėjęs. Kiekvienais metais vis daugiau jaunų žmonių renkasi studijas užsienyje ar išvyksta ten dirbti. Nereikia būti analitikos mokslų daktaru, kad suprastumėte kokia yra reali situacija ir kuo tai gresia. Greitu laiku Lietuvoje liks pensininkai ir viena kita šeima auginanti vaikus. Galbūt jeigu dirbate gerą darbą, gaunate solidžias pajamas tuomet negalvojate apie emigraciją, tačiau ką veiksite, kuomet aplinkui nebeliks darbingo amžiaus žmonių? Lietuva patampa pensininkų “rojumi”. Čia egzistuoja gyventojai, kurie didžiąja dalimi išlaikomi užsienyje dirbančių šeimos narių. Ar ilgai visi gyvens dvigubą gyvenimą? Blogėjant situacijai Lietuvoje vis daugiau šeimų rinksis gyvenimą svetur. Kam čia vargti? Kokia prasmė egzistuoti, kuomet gali gyventi? Aišku, kad naujienų sraute galima pastebėti įrašus, kad Lietuvoje viskas gerėja, sugrįžta emigrantai, bet išeikite į miestą? Kuo pavirto mūsų gimtinė? Kur gamyklos? Kur 4 mln. lietuvių? Prasukite laiką į priekį penkiasdešimt metų ir pamatysite, kad nedarbo lygis tik išaugs, padidės emigracija, didesnė infliacija ir velniai žino kas čia dėsis. Jeigu valstybėje nebelieka vidurinės klasės, tik laiko klausimas kada tokia valstybė išnyks. Lietuvoje tiek daug pensininkų, o dar kiek greitu laiku taps. Iš ko bus mokamos pensijos ateinančius dešimtmečius, jeigu darbingas jaunimas rinksis gyvenimą svetur.

Kiekvienoje situacijoje galima įžvelgti ir kažką gero. Šiuo metu Lietuvoje dar yra žmonių kurie gali kurti, statyti valstybę. Dar yra aktyvaus jaunimo, kuris galėtų prisidėti prie ateities kūrimo, tačiau reikia veikti. Reikia politikų rimtesnio požiūrio į gimtinę. Gal užteks mąstyti 4 metų perspektyva? Gal laikas kurti Lietuvą iš naujo?

Ko gero pirmiausia reikia išspręsti jaunimo problemą. Visi turi likti čia. Mokytis ir dirbti galima vietoje. Nedarbo problemą galima išspręsti keliais būdais. Paskatinti smulkųjį verslą ir užsiimti stambių verslų vystymų. Reikalinga reali pagalba pradedantiesiems ir esamiems verslams. Gal sumažinkime mokesčius? ir užsukime PR kompaniją kaip reikia verslui plėstis, augti? Juk sumažėjus mokesčių naštai verslininkai daugiau uždirbs. Jeigu matys perspektyvas, tuomet plėtos verslą. Kurs naujas darbo vietas ir bendroje sumoje valstybė surinks pakankamą kiekį pajamų, kad galėtu augti. Reikalinga parama ne naujam verslui. Aišku, reikia ir juos remti, bet kur dėmesys veikiančioms Lietuvos įmonėms. Kur institucija kuri rūpinasi, kad kiekvienas veikiantis verslas galėtų dar daugiau plėstis ir generuotų didesnes pajamas. Smulkus verslas sukurs darbo vietas, tačiau jų neužteks visiems. Būtina aiški ir suplanuota stambių kompanijų pritraukimo strategija. Kodėl Lietuvoje turime tiek mažai laisvųjų ekonominių zonų (LEZ)? Ar nebūtų protinga kiekvienoje savivaldybėje išskirti tokias zonas? Tegul kuriasi verslai, tegul atvažiuoja užsienio kompanijos. Norint pritraukti užsienio kapitalo įmones reikia sudaryti dar geresnes sąlygas. Gal tokiose ekonominėse zonose reikia dar sumažinti mokesčius, padaryti daugiau lengvatų? Lietuva 2080 metais tai klestinti valstybė su 4 mln. gyventojų. Ar tai realu? Aišku, kad taip. Sukurkime geras sąlygas ir sugrįš Lietuviai iš viso Pasaulio. Sukurkime geras sąlygas šeimoms auginti vaikus ir jos augins. Kur apdovanojimai daugiavaikėms šeimoms? Kur piniginė parama šeimai kuri susilaukė vaiko? Juk vaikai mūsų ateitis, Lietuvos ateitis.

Sutvarkome darbo vietas, kuriasi daug kompanijų, reikia pasirūpinti žmonių socialine veikla. Kiekviename mieste turi būti atidaryti kino teatrai, baseinai, sporto klubai. Žmonėms turi būti sudarytos sąlygos ne tik dirbti, bet ir poilsiauti. Atkurkime vidutinę klasę.

Aišku, kad Lietuvoje galima daug ką panaikinti, daug ką keisti, bet pirmiausia reikia didinti valdininkų atlyginimus ir padidinti bausme už korupciją. Korupcija kaip maras, kaip liga, kuri suvalgo mūsų pinigus, suvalgo mūsų naujus kelius, darželius, mokyklas ir sporto centrus. Reikia aiškios strategijos valdymo sistemos optimizavimui. Viskas turi veikti efektyviau.

Nereikia keisti valdžios, nereikia keisti sistemos. Viskas veikia tvarkingai, tačiau reikia atlikti pakeitimus. Kiekvienas valdininkas turi jausti atsakomybę. Juk jie dirba ne sau, jie dirba mums. Jie dirba, kad visa Lietuva klestėtų.

2080 metai. Kaip gali atrodyti Lietuva?

  1. 4 mln. gyventojų. Lietuva turi tapti šalimi į kurią atvažiuotų gyventi žmonės iš kaimyninių valstybių. Čia gera gyventi. Čia yra darbo, čia stipri socialinė aplinka.
  2. Kiekviename mieste aktyviai veikia LEZ zonos. Veikia naujos gamyklos, įmonės. Eksportuojame produkciją į visą pasaulį.
  3. Gal ir neturime resursų, bet mes turime žmones. Talentingus žmones, todėl 2080 m. Lietuvos specialistai kuria inovatyvius produktus, kurie skirti visam pasauliui.

Jeigu norite, kad Lietuva suklestėtų tai pasidalinkite šiuo straipsniu. Tegul daugiau žmonių susimąsto apie Lietuvos ateitį. Kartu mes galime daugiau.