Patarimai, kaip darbas pas jus ateis intensyviai jo neieškant

Patarimai, kaip darbas pas jus ateis intensyviai jo neieškant

Šiuolaikinė darbo rinka labai pasikeitusi. Jei anksčiau turėjote išsiųsti galybę CV bei motyvacinių laiškų, tai dabar geras darbas gali jums nukristi tiesiog iš dangaus. Kol jo laukiate, galite paruošti tam tinkamą dirvą. Užteks vos kelių esminių žingsnių, kad svajonių darbas pats jus susirastų. Sekite patarimus ir įsitikinkite, kad kryptingos pastangos yra žymiai vertingesnės, nei desperatiški laiškai.

1. Nenustokite tobulėti

Galvojate, jog baigėte studijas ir esate pasiruošęs darbo rinkai? Anaiptol. Tą pačią specialybę mokėsi bent 30 kurso draugų ir dar keli šimtai, o gal net tūkstančiai studentų. Jūsų pranašumas – nuolatinis tobulėjimas. 

Tingite lankyti anglų kalbos kursus, bet negalite pasigirti tobula anglų kalba? Filmus ir serialus vakare žiūrėkite tik anglų kalba. Tai praturtins jūsų žodyną, ilgainiui imsite suprasti vis daugiau terminų. Idealu, jei filmai ar serialai būtų artimi jūsų specialybei. 

Internete gausu nemokamų seminarų, paskaitų, kur nieko neinvestuodami galėsite išgirsti bent dalį naujienų, o vėliau apie jas galėsite paskaityti straipsnius internete.

Kol jūsų studijų draugai intensyviai ieškos darbo, bandys įrodyti savo pranašumą, jūs tobulėsite ir sekdami kitus žingsnius gausite svajonių darbą.

2. Komunikuokite socialiniuose tinkluose

Ne paslaptis, kad konkuruojantys dėl geriausių specialistų darbdaviai jų ieško visur. Ne išimtis ir socialiniai tinklai. Turite tam tikrų žinių vienoje ar kitoje srityje – komunikuokite. 

Savo facebook profilyje nesidalinkite tik juokingais filmukais, o rašykite apie akcijų biržas, IT naujoves ar kitą mylimą sritį. Instagrame kurkite filmukus skleisdami žinią, o ne šokdami pagal smagią muziką. Ir, galiausiai, Linkedin. Jis kaip tik ir skirtas pasyviai darbo medžioklei. Dalinkitės savo išmintimi bei susijusiu turiniu.

Socialiniai tinklai seniai tapo ne tik linksmybių platformos, todėl išnaudokite juos tinkamai ir būsite pastebėti.

3. Koncentruokitės į svajones

Galvojant apie svajonių darbą, labai svarbu nesiblaškyti. Jei registruojatės darbo skelbimų portaluose, nežymėkite 30 sričių, kuriose norėtumėte dirbti. Užteks vienos ar kelių, kuriose esate talentingas. Į tai atsižvelgs ir jūsų potencialus darbdavys.

Užsiregistruoti darbo skelbimų svetainėse svarbu ir todėl, kad net aktyviai jų netikrinant, jus surasti gali patys darbdaviai. Ši pasyvi paieška dažnai pasiteisina.

Jei turite išsirinkę ne tik norimą darbo kryptį, bet ir darbovietę ar darbdavį – nesnauskite. Net jei jie šiuo metu neieško darbuotojų. Parašykite ar paskambinkite jiems ir sumaniai, kūrybingai prisistatykite. Net jei šiuo metu išgirsite neigiamą atsakymą, jie jus prisimins. Tuomet, žinoma, patikrins socialiniuose tinkluose ką šiuo metu veikiate, kaip tobulėjate, ar nenukrypote nuo savo svajonių darbo ir jums paskambins.

4. Savanoriaukite

Dažnai išgirdus žodį savanorystė, jis asocijuojamas tiesiog su nemokamu darbu. Tačiau yra ne visai taip. Savanorystė labiau yra patirčių ir tobulėjimo ugdymas bei dirvos paruošimas darbui. Net jei savanoriaujate ne pagal profesiją, šio proceso metu galite sutikti itin įdomių žmonių, taip pat ir jūsų svajonių darbo atstovų, kurie galės palydėti jus link trokštamo darbo.

Dar geriau, jei jūsų išsvajota darbovietė priima savanorius. Net jei darbo po to jums nepasiūlys, jūsų žinios gilės, pamatysite darbo užkulisius, galėsite nemokamai, be jokių brangių kursų tobulinti žinias iš šios srities profesionalų.